5 milionů včel spadne z kamionu na kanadské dálnici

Policie v kanadské provincii Ontario povolala několik včelařů na pomoc, když přibližně 5 milionů rozzuřených včel uteklo z dřevěných beden, které spadly z náklaďáku a rojily se na dvouproudé silnici v nedalekém Burlingtonu.

Přibližně ve středu v 6:15 přijala místní policie v Haltonu telefonát, který jim oznámil, že bedny naplněné včelami se uvolnily z nákladního auta a vysypaly se na silnici v Burlingtonu v Ontariu.

„Nejsme si jisti, jak nebo co přesně se stalo, ale v určitém okamžiku krabice obsahující včely nebo úly sklouzly z přívěsu a rozlily se po celé silnici,“ řekl CBC News konstábl Ryan Anderson

„Policisté se zabývají nákladem 5 milionů včel, které spadly z kamionu na vozovku,“ uvedla policie v příspěvku na X.

„Projíždějícím vozidlům a obyvatelům se doporučuje zavřít okna a chodci by se měli oblasti vyhýbat, dokud se neuvolní.“

Policie řekla CHCH News, že včely „rozpoutaly zmatek“, když jejich bedny dopadly na vozovku.

Později policejní oddělení zveřejnilo, že včelaři pomohli s úklidem: „Děkujeme včelařům, kteří dorazili na místo, aby pomohli s úklidem. Velmi si toho vážíme. Žádáme obyvatele, aby se oblasti nadále vyhýbali, protože se očekává, že úklid bude nějakou dobu
trvat čas,“ řekli.

Přestože úřady oznámily, že situace byla vyřešena do časného odpoledne, řidičům i obyvatelům v okolí se doporučuje, aby jako preventivní opatření nechali okna zavřená.