B95 je elektrickým snem každého automobilového nadšence

Podívejte se blíže na B95 – první hyper Barchetta na světě poháněná téměř 2000 čistě elektrickými koňskými silami. Slibujeme, že B95, tvarovaný větrem a čerpající inspiraci z ikonických modelů z našeho dědictví, bude generovat jedinečné pocity čistého požitku z jízdy, jaké dosud nikdo neviděl.

B95 byl inspirován designovým konceptem PURA Vision, který byl koncipován, navržen a vyvinut v Itálii rodinou interních odborníků Automobili Pininfarina. Světově první nastavitelné dvojité aero obrazovky zachovávají elegantní design B95 a zároveň chrání cestující, pro maximální zážitek z jízdy na Barchettě. .

Název B95 odvozený od „B“ pro Barchetta a bude označovat výrobu a dodávku klientům počínaje rokem 2025, 95. výročí legendárního designérského domu Pininfarina SpA. Monterey Car Week vybraný pro světovou premiéru B95, spolu s nedávno odhaleným Battista Edizione Nino Farina hyper GT a designový koncept PURA Vision.

Rarita zaručena pouze 10 zakázkovými exempláři B95, které budou vyrobeny pro sběratele po celém světě – světově první čistě elektrická hyper Barchetta bude mít cenu od 4,4 milionů EUR. Hlavní tělo jedinečného B95, který má letos světovou premiéru v Monterey, je dokončeno. v metalickém provedení Bronzo Superga, které poskytuje dramatický kontrast k výrazné lesklé části Giallo Arneis vpředu a na horní části kopule řidiče, která je sama opatřena nápisem Black Gloss „95“.

Pro dokončení exteriéru má B95 nová 20″ přední / 21″ zadní kovaná hliníková kola v matné černé a kontrastující s exponovanými hliníkovými matnými precizně leštěnými vnějšími povrchy. Interiér je ztělesněním klasického závodního vozu, který se setkává s futuristickým designem, s koncepčním vozem inspirovaným palubní deskou a prostředím kabiny, které zanechává cestující v bezpečí a pohodlí. Z místa řidiče se zdá, že rozsáhlá palubní deska splývá s exteriérem a rozšiřuje charakteristický linie kapoty do kabiny, jak je vidět na designovém konceptu PURA Vision.

B95 je poháněn stejnou nejmodernější pohonnou jednotkou, která poskytuje dechberoucí výkon v Battista hyper GT, ale s jedinečným laděním pro tak jedinečné vozidlo. B95 zrychlí z 0 na 100 km/h za méně než 2 sekundy a dosahuje maximální rychlosti více než 300 km/h. První čistě elektrická hyper Barchetta na světě je vybavena vysokokapacitní 120 kWh lithium-iontovou baterií generující špičkový výkon 1400 kW (1900 PS). Baterie ve tvaru T, která je chlazená kapalinou, je chráněna pevným a lehkým pouzdrem z uhlíkových vláken a lze ji nabíjet pomocí stejnosměrných rychlonabíječek až do 270 kW – pro dobití 20–80 % za pouhých 25 minut.