Čtyři příklady nejoblíbenějších knih ze světa fantasy, které se vracejí zpět na výsluní

Svět fantasy je velice specifický tím, že má opravdu širokou základnu doslova neumírajících fanoušků. Knihy, které se tak jednou dokáží dostat do výběrů toho nejlepšího, se najednou dokáží ve stejné konkurenci udržet i celé desítky let.

Pravidelně se pak najednou dokáží vyhoupnout v žebříčku sledovanosti a hodnocení nad ostatní, a takhle se to otáčí pořád dokola. Dnes se přitom podíváme rovnou na čtveřici fantasy knih, které dokázali přežít na vrcholu už dlouhou dobu.

Sapkowski a jeho svět Zaklínače

Příběh o Zaklínači Geraltovi, který odstartuje vstup do tohoto světa je nejspíše všem dobře známý. Popularitě knihy rozhodně totiž napomáhá fakt, že na její náměty vzniklo několik počítačových her a již delší dobu produkuje také Netflix seriálovou adaptaci. I bez nich se ovšem jedná o člena knižní databáze, který je bez jakékoliv nadsázky jednou z největších stálic ve svém žánru.

Harry Potter stále na výsluní

Knížka, která rozhodně z výsluní ani nestačila odejít je Harry Potter a celkem sedm jeho velkých dobrodružství. Pravděpodobně film napomohl tomu, že je kniha tak moc dobře známá. I bez něj by se ale nejspíše jednalo o bestseller. Mezi nejlépe hodnocené knihy ve svém žánru totiž patří rovnou několik dílů této série, což je rozhodně úctyhodný výkon.

Fanoušci Tolkiena na to jdou od základů

Kdo by čekal, že z databáze knih legendárního Tolkiena bude na vrcholu Pán prstenů, tak se mýlí. Dokonce se nejedná ani o Hobita. Nejčtenější knihou v dlouhodobém měřítku je totiž Silmarilion. Jedná se o knihu, kterou bychom mohli nazvat spíše jako kroniku kontinentu. Asi nejsilnější roli v této knize přitom hraje elf Elrond.

Fanoušci J.J.Martina se zlatými nervy

Drobné popíchnutí do populárního autora si nejspíše neodpustí ani jeho největší skalní fanoušci. J.J.Martin vybudoval úžasný svět, který se stal předlohou veleúspěšného seriálu Hry o trůny z produkce HBO. Jenže zatím co seriál dávno skončil, tak ukončení děje na papíře se stále nedostavilo. Fanoušci jsou netrpěliví a stále slyší nové a nové přísliby. Jednou se tak možná konečně dočkají!