Naprostá většina pracovních úrazů má právo na adekvátní odškodné! Máte ho také vy?

Stal se vám někdy pracovní úraz, ale nikdy jste neviděli jediné odškodné? Pak jste možná i vy byli obětí firmy, která se rozhodla jednoduše ignorovat svoje povinnosti v oblasti náhrady pracovních úrazů a bolestného na pracovišti.

Většina pracovních úrazů totiž má za konkrétních požadavků a splnění určitých pravidel opravdu právo na to, aby byly zcela odškodněny. A dnes se přesně na toto právo podíváme trochu více do detailu.

Dokonce i samotné bolestné je povinné

Spousta lidí má představu, že se zde zmíněná odškodnění automaticky aplikují pouze v případě, kdy se bavíme o opravdu zásadních zraněních, která mají dlouhodobé nebo doživotní následky. Jenže přitom má být normální záležitostí také náhrada za bolest, ačkoliv je možné zranění kompletně vyléčit. Tento typ odškodnění ale není příliš často uplatňovaný, protože o něm ani zaměstnanci netuší. Pokud tak i vy máte podobné zkušenosti, tak dost možná váš zaměstnavatel zcela schválně ignoroval svoje povinnosti v této oblasti.

Jak se řeší trvalé následky po pracovním úrazu?

V případě, kdy se dokonce dostanete do situace, kdy opravdu můžete mít trvalé následky po pracovním úrazu, tak se bavíme o velice choulostivé záležitosti. V tom případě totiž může znamenat vaše náhrada nejen jednorázovou částku, ale mnohdy jde také o dlouhodobé nebo doživotní vyplácení renty. Problémy mohou být přitom už jenom se samotným zřízením a vyplacením první částky. Naštěstí ale existují společnosti, které automaticky mohou pomoci s těmito problémy a ulehčit vám tak v této situace její řešení.

Nejhorší případy končící smrtí zaměstnance

V moment, kdy může skončit úraz dokonce smrtí zaměstnance, jsou tady i tak velice vysoká odškodnění. Tato odškodnění jdou ze zákona osobám, které mají právo na dědictví nebo se jedná o rodinné nezabezpečené příslušníky. Výše odškodnění pracovního úrazu s následkem smrti se přitom může pohybovat i v ohromných částkách kolem milionů korun. Nejedná se tak rozhodně o jednoduchou situaci ani pro jednu ze zúčastněných stran takového konfliktu.