Děsivé video ukazuje loď plující kolem stovek krokodýlů

Nebezpeční a hroziví krokodýli jsou vrcholoví predátoři, kteří vládnou vodním tokům a břehům řek po miliony let. Se svými silnými čelistmi, lemovanými řadami zubů ostrých jako břitva, a zázračnou schopností splynout s okolím, tito plazi vyvolávají strach do srdcí zvířat i lidí.

Je tedy pochopitelné, že setkání s krokodýlem může být opravdu nebezpečné. Dokonce i vyškolení odborníci se vyhýbají tomu, aby se k těmto plazům příliš přiblížili. Ale děsivé video lodi, která ledabyle proplouvá řekou zamořenou krokodýly, šokovalo sociální sítě.

Podívejte se na video:

Místo a datum videa je nyní známé, ale sdílelo jej mnoho uživatelů na X, dříve známém jako Twitter. Děsivé záběry nashromáždily tisíce zhlédnutí. 39sekundový klip ukazuje krokodýly spěchající k břehu řeky, když kolem projíždí loď kvůli zvuku svého motoru. Zdá se, že řeka se hemží stovkami krokodýlů.

To bylo sdíleno CCTV Idiots s titulkem: „Hrozivá loď proplouvá řekou.“

Jak se kamera pohybuje, lze vidět krokodýly rozprostřené po břehu řeky.

Stejný klip byl sdílen před několika měsíci, ale bez jakýchkoli podrobností.

Krokodýli, kteří se vyskytují v tropických a subtropických oblastech po celém světě, od Afriky a Austrálie po Ameriku a Asii, mají ve vodě neuvěřitelnou rychlost a hbitost, což z nich dělá vysoce výkonné lovce. Jejich taktika ze zálohy a bleskurychlé výpady jim umožňují zachytit kořist a uplatňovat takovou úroveň kontroly nad svými ekosystémy, kterou může jen málo tvorů napadnout.

I když se obecně raději vyhýbají konfrontacím s lidmi, když jsou zahnáni do kouta nebo jsou vyprovokováni, mohou krokodýli projevovat výbušnou agresi, což podtrhuje zásadní význam respektování jejich stanovišť a udržování bezpečné vzdálenosti pro zajištění koexistence těchto starověkých predátorů a moderních civilizací.