Muž z USA navštívil 777 filmů za jediný rok

Američan vytvořil světový rekord návštěvou 777 filmových projekcí během jediného roku. Podle Guinessovy knihy rekordů překonal filmový nadšenec Zach Swope (USA) rekord v počtu nejvíce filmů viděných v kině za jeden rok poté, co navštívil celkem 777 projekcí mezi červencem 2022 a červencem 2023. Předchozí rekord 715 vytvořil Vincent Krohn (Francie) v roce 2018. Zach (32) říká, že je „obrovským milovníkem filmu“ a v kině zhlédne v průměru 100–150 filmů ročně.

Pro svůj pokus o překonání rekordu zhlédl rozmanitý výběr filmů, počínaje „Minions: Rise of Gru“ a konče „Indiana Jones and the Dial of Destiny“.

Britská referenční kniha uvedla, že k dosažení tohoto rekordu musí být všechny filmy shlédnuty celé a každý z nich musí být sledován nezávisle na jakékoli jiné činnosti, což znamená, že Zach si nemohl v kině zdřímnout ani se podívat na svůj telefon. 

Ve skutečnosti měl Zach přísně zakázáno jíst a pít při sledování filmů. Zaměstnanci kina ho při každém promítání bedlivě sledovali, aby bylo zajištěno plné dodržování těchto předpisů.

Většinu filmů sledoval primárně v Regal Cinemas, přičemž využíval svého Regal Unlimited Membership, které mu umožňuje sledovat neomezený počet filmů za pouhých 22 $ měsíčně.