Nevíte, jakou technologii elektrického motoru zvolit do konkrétních podmínek? Poradíme vám s tím!

Elektrické motory jsou poměrně dost rozsáhlým světem, který vám dokáže nabídnout opravdu velké množství různých typů motorů, které jsou pak ještě více rozlišeny díky jejich dělení na kategorie podle maximálního výkonu.

Jenže každá z architektur, leč mezi sebou mají poměrně malé rozdíly, jsou lepší díky rozdílným vlastnostem v některých ohledech. A přesně podle nich vám poradíme, kde by mohly fungovat nejlépe.

Kam nasadit nejmodernější bezkartáčové motory?

Určitě mezi těmi nejdůležitějšími kousky budou právě bezkartáčové motory. A to už jenom kvůli tomu, že se jedná o nejmladší a nejmodernější variantu, kterou vám mohou elektrické motory nabídnout. Hlavním rysem, který nesmíme zapomenout, je jejich dovednost pracovat v opravdu vysokých otáčkách po dlouhou dobu.

Důvodem je, že jsou EC motory extrémně jednoduché ohledně jejich architektury. Díky tomu tak dokáží vydržet vysoké zatížení po dlouhou dobu, aniž by byla potřeba je jakkoli servisovat. A to je důležité, protože mnohé z nich ani možnost otevřít a opravit motor nenabízejí.

Komutátorové motory vás rozhodně potěší

O něco starší, komutátorové motory, jsou předchůdci EC motorů. Hlavní výhodou je v tomto případě to, že dokáží nabídnout výborný přenos energie v moment, kdy se bavíme o nízkých otáčkách. Rozsah otáček je tak důležitou záležitostí, kterou dokáží DC kartáčové motory užít v dynamičtějších systémech. Často je tak najdete jako součást pohonů větších přístrojů a pomocníků doma nebo na zahradě.

Vylepšení převodovkou se může hodit

Převodové motory mají svoje využití tam, kde se mohou měnit podmínky, za jakých motory jednoduše fungují. Z toho důvodu tak není sebemenší komplikací najít je například v sekačkách, pohonech elektrokol či koloběžek. Právě tady se totiž může stát, že přijdou převodové motory ke slovu, protože se mohou měnit s terénem a okolními podmínkami vlastnosti za kterých musí motory opravdu efektivně fungovat. O jejich lepším použití pak pochopitelně rozhoduje mimo jiné také to, jaký druh převodů zvolíte.