Shlédněte SeaPods, luxusní plovoucí rezidence na moři

SeaPods se v současné době vyrábí v Panamě a budou tam umístěny první rok. Nakonec budou lusky odeslány jinam. Plovoucí domy jsou k dispozici na objednávku od září a začínají na zhruba 295 000 USD a mohou dosáhnout až 1,5 milionu USD na základě upgradů a přizpůsobení.

Společnost Ocean Builders tvrdí, že prvních 100 vlastních modulů bude mít buď ve výrobě, nebo dodáno do konce roku 2023. Také uvádí, že druhé uvedení 1 000 modulů začne v roce 2024. Protože to, co dělá Seapod speciálním, není jen jeho jedinečný, sci – fi-esque exteriér a, no, fakt, že je to tři podlaží z plovoucího betonu, oceli a sklolaminátu.

Jsou to vznášející se vzduchem naplněné ocelové trubky domu skryté pod vlnami, které zavěšují hlavní obytný prostor plovoucího domu tři metry nad burácejícími vlnami. Denní náležitosti, jako jsou potraviny a léky, jsou přepravovány drony, které byly navrženy tak, aby snadno odolávaly podmínky otevřeného oceánu. Samořídící čluny odstraňují odpadky, kompost a recyklují.

S panoramatickými okny o rozloze více než 575 čtverečních stop a 360stupňovým nerušeným výhledem na oceán nabízejí SeaPods více než 830 čtverečních stop obytného prostoru velkoryse rozděleného na 2,5 podlaží a zahrnují hlavní ložnici, obývací pokoj, kuchyň, koupelnu a terasu. 7,5 stop nad vlnami.

Seapods také nabízejí 1 250 čtverečních stop úložného prostoru. Plovoucí domy jsou speciálně navrženy tak, aby je bylo možné na dálku upgradovat (ačkoli fyzické změny by samozřejmě vyžadovaly návštěvu). To znamená, že nové moduly lze přidávat a odebírat v závislosti na tom, co chcete.