Takto vypadá motokára s tryskovým pohonem

Postavil jsem další tryskovou motokáru, abych viděl, jaká je nejvyšší rychlost jednoproudové motokáry. V předchozím videu s tryskovou motokárou jsem udělal všechno kromě jízdy nejvyšší rychlostí, takže tady to je, myslel jsem si to byl trochu slabý, protože jsem čekal mnohem víc, ale odpor větru je mnohem silnější, než si myslíte.

Upravuji toto video po zranění, které jsem nedávno utrpěl, takže teď nevidím věci úplně stejným způsobem jako dřív, doufám, že toto video je sestříhané dobře lol.

Stavba začíná u zahradní motokáry s pístovým motorem a veškerým souvisejícím podvozkem ve spěchu. Turbo jet velikosti RC je pak namontován na elegantní hliníkovou konzolu, úhledně přivařenou k zadní části vozu. Je propojen s elektronickým ovladačem s plynem ovládaným RC vysílačem.

Poté, co do nádrže nalil dva galony Hydro Jet-A smíchané s olejem, nastartoval proudový motor, který se s řevem probudil k životu. Přilbu si nasadil a připoutanou připraven k odjezdu, pak vzal tryskovou motokáru po prázdném parkovišti. Motokára má tah asi 31 kg a samotná motokára má vzadu jen asi 20 kg.