Tuto ultralehkou helikoptéru by chtěl každý

Ultralehký vrtulník Mosquito je jednou z nejznámějších ultralehkých platforem s rotačním křídlem na trhu. Jedná se o vysoce výkonný jednomístný konvenční vrtulník s jedním hlavním rotorem a ocasním rotorem.

Vrtulník Mosquito je ztělesněním svobody a dobrodružství a nabízí jedinečný zážitek z létání těm, kteří se odváží převzít řízení. Drak ultralehkého vrtulníku komára je jednolité konstrukce vyrobené výhradně z vysoce kvalitních skelných vláken ve vinylesterové matrici.

Letoun byl navržen tak, aby vyhovoval americkým pravidlům pro experimentální – amatérská a evropským pravidlům pro mikrolehká letadla. Vyznačuje se jedním hlavním rotorem a ocasním rotorem, jednomístným uzavřeným kokpitem s čelním sklem, kluzným podvozkem a dvouválcovým, vzduchem chlazeným, dvoudobým motorem MZ 202 o výkonu 64 k (48 kW).

Primární redukce je přišroubována přímo k motoru. Odstředivá spojka na klikovém hřídeli motoru umožňuje nastartování motoru bez zatížení rotoru. Síla je přenášena ze spojky na hnanou řemenici redukce prostřednictvím ozubeného řemene HTD, což je jedna z nejlepších dostupných metod přenosu výkonu v poměru výkonu k hmotnosti. Díky své schopnosti startovat a přistávat na menších prostorech ve srovnání s tradičními vrtulníky je Mosquito otevírá nové možnosti pro průzkum a dobrodružství.