Známá rakouská vesnice se přejmenovala z F***ing na Fugging

Jméno je neuvěřitelně důležitou součástí identity osoby nebo místa. Někdy dokonce nesou osobní, kulturní, rodinné a historické souvislosti. Jsou místa, která jsou pojmenována po řece, hoře nebo dokonce po chrámu. Jenže v Rakousku musela vesnice kvůli svému jménu desítky let trpět ostudu. A rychlé šíření internetu a sociálních médií to zhoršilo pro F***ing, který se přejmenoval na Fugging. Toto rozhodnutí bylo učiněno v roce 2021, po letech vytrvalého výsměchu.

Podle staré zprávy v The Guardian se Fugging nachází 260 km západně od hlavního města Rakouska Vídně. S nárůstem cestovatelů, zejména z anglicky mluvících zemí, se tato oblíbená zastávka pro turisty začala jevit v negativním světle. Tito cestovní blogeři se vyfotili poblíž směrovek u vjezdu a výjezdu do vesnice se slovem F***ing a zveřejnili je na sociálních sítích. Desítky směrovek byly ukradeny, což přinutilo místní úřady, aby je umístily ve výšce 2 metrů a zapustily je do betonu odolného proti krádeži při montáži náhrad.

Vesničané byli nazýváni „F***ingers“, což přidalo urážku již tak zraněné pýše místních obyvatel. Stali se terčem vtipů na sociálních sítích, což vedlo k rozhodnutí změnit název místa.

Fugging je součástí obce Tarsdorf, severně od Salcburku a poblíž německých hranic.

Vesnice, oficiálně osídlená kolem roku 1070, byla pravděpodobně pojmenována po místním šlechtici jménem Adalpert von Vuckkingen, ačkoli místní tradice naznačují, že osadu ve skutečnosti založil bavorský aristokrat ze šestého století jménem Focko, uvedla zpráva The Guardian .